Admin'in rüyası-2

Mizaha dair...
ismetk
Yeni Üye

Admin'in rüyası:)..

Mesaj gönderen ismetk » 06 Şub 2007, 12:05

Yıl 2097 ve Ati adminimiz hala yaşamdadır(Allah uzun ömürler versin). Ellerinde baston, gözlerinde gözlükte olsa 200 inc'lik monitörünün başında dimdik pardon oturarak işinin başındadır. Üye sayısı 50 milyonu aşmıştır artık. Hatta rivayetlere göre Mars, Jüpiter ve henüz keşfedilmeyen bir kaç gezegenden de üyesi olduğu söylenmektedir. Sevgili adminimizin 100 bin civarında, hepsi Amerika da Harward ya da Yale üniversitesinde eğitim görmüş editörleri vardır. Siteye üye olmak çok zordur. Üye olmak isteyenler aylık 500 milyon YTL ödemenin yanında, en az 1 sene soruşturmadan geçmekte, iyice araştırılıp incelenmekte, sonra uygun görülürse Üye Alım Komisyonu tarafından görüşmeye çağrılmaktadır. Komisyonun üyeleri Eftelya, Esengül, Sevgiyağmuru, Meriçnuray, Sibel, Kadirnişas gibi emekli editörlerden oluşmaktadır. Üyelerde bayanlar için 90-60-90 beden ölçüsü, boy için en az 1.70, erkeklerde de boyun 1.80 olması ve yakışıklılık aranan şartlardan sadece fiziksel olanlarıdır. Bunun yanında İyi bir işinin olması, günde en az 8 saat internetin başında vakit geçirmesi, daha önce hiç bir internet sabıkasının bulunmaması da diğer şartları oluşturmaktadır. Üye alım komisyonundan aday adayı olarak belirlenen adaylar, Ön Eleme Komisyonu görevlileri Sidelya, Ülkü, Benderya, Öykücan Esinoviç, Ozan ve XXl55 gibi kıdemli üyeler tarafından bizzat evlerinde ziyaret edilipp, ön elemeye tabi tutulmaktadırlar.Eğer aday, uslu, sessiz, hali-vakti yerinde, başını-yaşını almış ve eğitim seviyesi yüksekse bu önelemeyi geçip, 2.nci önelemeye tabii tutulmaktadır.2.ci Öneleme komisyonu önünde, havada 5 parende atma, amuda kalkma, 30 barfiks, 50 şınav, 150 mekik gibi basit fiziksel testlere tabi tutulmaktadır. Bunuda başaran aday ile artık müzakerelere başlanma zamanı gelmiş demektir. Her iki taraf müzakere komisyonu oluşturur ve yaklaşık 50 fasılda müzakere başlığı açılır. Haftada 3-4 gün canlı yayın yapan radyoda müzakereler değerlendirilmekte, bazende müzik dinlenmektedir. Müzakereler çok çetin geçmekte, arada sırada da kafa-göz yarılması gibi durumlar cereyan etmektedir. Nostaljim Müzakere Komisyonu üyeleri nihan, emos, pınar,Uğur gibi gibi gençler sayesinde dinç bir şekilde müzakere yaparken, aday üye de diğer aday üyeler tarafından oluşturulan komisyonda sıkı bir mücadele vermektedir.
Herneyse, arasıra askıya alınsa da, kesilse de, komisyon tarafından yokuşa sürülse de bu müzakereleri başaran aday üye en sonunda son sınavı geçerse üye olmayı hak etmektedir. Son sınav basittir aslında. Admin, editörler ve kıdemli üyelerden oluşan jürinin önünde aday üye dans edip şarkı söyleyecektir. Eğer Jüri üyeleri oy birliği ile dansı ve şarkıyı beğenirse adayımız artık üye olmuş demektir.
Admin'in rüyası halen devam etmektedir. :)
En son ismetk tarafından 06 Şub 2007, 20:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Ne mutlu Türk'üm diyene."
Mustafa Kemal Atatürk.

ülkü
Bizden Biri

Mesaj gönderen ülkü » 06 Şub 2007, 12:14

:mrgreen: Süper süperrrrrr :bye: :gul:

Adminimizin gözünde gözlük asla göremeyeceğiz bak bundan eminim birincisi
olsada baston ve gözlük kesinlikle kaybolur genç ve dinamik üyeleri adminin
başıan dikmeli ki o unuttuğunda bulup getiriversinler :mrgreen:

Radyoda dj ler sigorta istemeye devam edip asla maaşa bağlanmak istemenin
anlamsız olduğunu anlamışlar artık anonslarda sesleri bu konuda çıkmıyordur :mrgreen:

Evde ziyaretler sırasında ülkü havuçlu kek görmezse fena kızar ve o evi terk eder :mrgreen:

Ay sevdim bu işi ben bak neler yazarım ben :mrgreen:
Üzülme!'' der Mevlana... Ve devam eder; "Kaybettiğin her şey başka bir surette geri döner"..

benderya
Yeni Üye

Mesaj gönderen benderya » 06 Şub 2007, 12:51

iyi ki biz şimdiden üye olmuşuz yoksa boydan kaybedermişiz yani en azından ben :mrgreen:

çok hoş olmuş ismet hocam :tsk:
------------------------------------------------------
"farkında mısın,ömür de bitiyor?"

Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 » 06 Şub 2007, 16:40

ömrümüzü uzatmışsın, teşekkür ederim hocam :)
o yıllarda gelip kim okuyacacak bakalım bunları. :hehehe: gelip de okumayanları banlarım zaten :)
bir şeyi eksik hesap etmişsin.. bu bildiğiniz admin o yıllarda dünyada internetin modasının geçeceğini bildiği için diğer gezegenlerde site açmayı düşünmektedir :)
galaksiler arası site savaşlarına hazırdır şiimdiden.. sitemizin önlenemez yükselişini siz hayal edin artık :)

çok güzel bir mizah yazısı... bu orijinal kurgu için teşekkürler..
ancak hocam bu ne kriterler böyle. maastrich kritelerinden de ağır.. Avrupa Birliğini geçmişsin :)

biz tek dişi kalmış kritlerlerin çılgın zincirlerine pabuç bırakır mıyız:)

felsefemiz zoru kolaylaştırmak, kötüyü güzelleştirmek..
bunun için boy ve güzellik kriterlerini yumuşatıyorum..
90 60 90 olmaz da 90 80 90 olur farketmez :wink: yada
1.70 cm. değil de 1.65 olsun.. derya yine sınırın dışında kalıyor ama o kurtardı :)

esengül ve ülkü de bir şeyi gözardı etmişler: 2097'de Fransa sular altında kalabilir, ve dünyada havuç nesli sona erebilir..
hayal kırıklıkları yaşamamaları için şimdiden hatırlatmış olayım :)))

benderya
Yeni Üye

Mesaj gönderen benderya » 06 Şub 2007, 16:47

o zamana kalmadan üye olmuş olmanın faydaları :mrgreen:
------------------------------------------------------
"farkında mısın,ömür de bitiyor?"

ülkü
Bizden Biri

Mesaj gönderen ülkü » 06 Şub 2007, 16:49

Havuçlarıda dondursunlar o zaman banane yoksa üye olamazlar ben anlamam :mrgreen:
Üzülme!'' der Mevlana... Ve devam eder; "Kaybettiğin her şey başka bir surette geri döner"..

Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 » 06 Şub 2007, 16:49

daha genişi nasıl olacak.. iyice geniş düşünüp evrene bile el attım ben :hehehe:

ülkü
Bizden Biri

Mesaj gönderen ülkü » 06 Şub 2007, 16:51

Hı evet gezegende site açma baya geniş bir düşünce ama daha geniş ol
bakalım neler çıkacak :hehehe:

Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 » 06 Şub 2007, 17:01

evet hayalgücümüz evrenin sınırsızlığını da yaya bırakacak gibi :)
hadi ayaklarınızı yere basın :)
yukarılar tehlikeli...
ben bastım ve gözlüksüz olarak bir tek şey gördüm:
esengül'ün bu son dilekleri :)
inşallah :)

ülkü
Bizden Biri

Mesaj gönderen ülkü » 06 Şub 2007, 17:04

Basamıyorum ki sanırsam hava boşluğundayız :mrgreen:

Amin teyzoşum :bye: :gul:

ismetk
Yeni Üye

Mesaj gönderen ismetk » 06 Şub 2007, 18:34

Güzelll, gelen cevaplar ve yorumlar gerçekten güzel ve orjinal kurguyu daha da zengin hale getirdi.Teşekkürler arkadaşlar. :gul:

Not:Admin'in rüyası bitmeyecek ve seri olarak devam edecektir. Hatta çizgi roman haline getirip, bastırıp, yayınlatabilirim de, böylece çizgi roman dünyası yeni bir yüze sahip olur. :)
Mustafa Kemal Atatürk.

ismetk
Yeni Üye

Mesaj gönderen ismetk » 06 Şub 2007, 19:51

:))))))))))))
Sağol eftelya. :)
Mustafa Kemal Atatürk.

ismetk
Yeni Üye

Admin'in rüyası-2

Mesaj gönderen ismetk » 22 Şub 2007, 11:18

Yıl hala 2097'dir, yıllar bir türlü geçip gitmemektedir. Tabii bu da adminin işine gelmekte, daha da yaşlanması biraz gecikmektedir. İsmetk bir gün arabayla giderken bir uçak görür. Biraz gittikten sonra uçak zannettiği aracın aslında son sürat hızla giden Ati'nin arabası olduğunu fark eder. "Allah allah son sürat nereye gidiyor bizim admin" diye merak eder ve o da hızlanır. Yetişmek ne mümkün. Neyse, admin bir yerde durur. İsmetk aracı park eder ve merakla bekler. Admin dışarı çıktığında, adminin giysisini değiştirdiğini farkeder, üzerinde süperman'ın giysisine benzeyen bir giysi vardır. Gerçi baston ve gözlük karizmayı biraz tuhaflaştırmaktadır,ama olsun. Sonra olay anlaşılır. Üye sayısı gittikçe kabaran nostaljim artık evrensel tehdit haline gelmiştir. Yeni üye almak bir yana, mevcut üyelerin bir kısmının da üyeliğinin silinmesi gerekmektedir. Zira "Dünya Forumlar Birliği ve Ati'ye Hücum" organizasyonu bir karar alarak, nostaljime üye alımını yasaklamış, kotalar koymuş ve Ati'den buna uymasını belirten bir nota yayınlamıştır. Çünkü tüm evrende yaşayan canlıların hepsi Nostaljime üye olduğu için, diğer trilyonlarca forum sinek avlamaktadır. Üyeleri silmek kolay değildir. Zira hepsi tam donanımlı silah, teçhizat vs..üzerlerinde taşıyan birer tehlikeli canlı bomba gibidirler. Ama sonuçta kotaya da uymak gerekmektedir. Ati bunun üzerine mevcut üyelerden kimin kalıp kimin gideceğine dair eleme usulü müsabakalar düzenlemeye karar verir. Elemeler çeşitli yöntemlerle yapılacaktır. Elemelerden birinde kıdemli üye Ozan bir mani söyleyecek, buna uygun mani söyleyemeyenler derhal elenecektir. Bir başka elemede ise radyo sunucuları eftelya, esengül, meriçnuray, sevgiyağmuru şarkı isteği yapmayı beceremeyen ya da isteklerini beğenmedikleri üyeleri veya nicklerini beğenmedikleri üyeleri, hele hele sunucuların istediği zaman değil de, keyfi olarak rastgele radyoya gelenleri kafalarına göre eleyebileceklerdir. Ogün ve nihan'da üyelerin şiir kabiliyetlerini ölçecek, kabiliyetsizleri atacaklardır. Nostaljim diskoda ise ayrı bir eleme yapılmakta, iyi göbek atamayanlar yaka paça dışarı atılmaktadır. Disko'ya uğramayan, sonra da adım geçmiyor diye hayıflanan papatya cezalı olarak bu işin sorumlusu olup tek ayak üzerinde diskoda bekleyecektir. Bir başka elemede söz konusu "avatarlar"dır. Bu işin sorumlusu sidelya avatarlarını beğenmediği üyeleri topla tüfekle kovacaktır. Hızlı yazı yazamayan, çok mesaj atamayan üyelerin elenmesi ise başta ülkü olmak üzere benderya ve esinoviçe aittir. Üyelere en zor gelen de, kendilerinden beyin fırtınasında yazı yazan nomad soul'un cümlelerinin çözümünün istenmesidir. Tüm bunlar yapılırken adminimiz pc'nin başında harıl harıl işleri organize etmekte, zamandan kazanmak için tüm ihtiyaçlarını aynı odada karşılamakta, hatta bir kaç üye de kendisine yardımcı olmak için baston ve gözlüğünü tutmakta, ellerinde çay, kahve, kolonya hazır beklemekte, hatta her ihtimale karşı bir ambulans, doktor ve hemşire de bulundurulmaktadır. İşi kolay değildir. Tüm bunlara rağmen, üyeleri silmek çok ama çok zordur, Ati yer yer kendisine direnen üyelerle sokak çatışmalarına da girmek zorunda kalmaktadır. Süperman giysisine benzeyen kurşun, su, yazı, söz ve nazar geçirmez elbisesine rağmen, gençlik karşısında oldukça zorlanmaktadır. Kolay mı, kota var, ama gençlik kotayı bedava kot var anlayıp habire siteye hücum etmektedir.
Admin mışıl mışıl uyumaya devam etmektedir. :)
En son ismetk tarafından 22 Şub 2007, 15:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Mustafa Kemal Atatürk.

Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 » 22 Şub 2007, 11:52

bu admin bildiğim adminse baskılara kolay kolay boyun eğmez.. sevgili üyelerimiz içiniz rahat olsun :hehehe:

kalemine sağlık hocam çok beğendim.. araba konusunda tamamen hemfikirim seninle.. uçan arabalar trafiğe çıktığında ilk açılışı ben yapıcam bir teknoloji tutkunu olarak...
:gul:

ülkü
Bizden Biri

Re: Admin'in rüyası-2

Mesaj gönderen ülkü » 22 Şub 2007, 13:25

ismetk yazdı: Hızlı yazı yazamayan, çok mesaj atamayan üyelerin elenmesi ise başta ülkü olmak üzere benderya ve esinoviçe aittir.
Başta kendimi eleyeyim ben o zaman :hehehe: abi yine harika olmuş emeğine sağlık :bye: :gul:

Disable

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir