HADİ GÜLÜMSEYELİM

Mizaha dair...
Kullanıcı avatarı
Şirine
Bizden Biri
Bizden Biri

Mesaj gönderen Şirine »

Genç adam yaşlı karı-kocanın evlerine misafir olur. 75 yaşındaki amca karısından bir fincan daha çay isterken;
"Çiçeğim, bir bardak daha verir misin?" der.
Sonra da;
"peteğim, hiç sekersiz lütfen" diye ekler
65 yaşındaki tatlı karısının getirdiği tavşan kanı çayı alırken de;
"bebeğim, sana çok zahmet oldu" diye ekler.
Genç adam, yaşlı amcanın karısına kullandığı sevgi sözcüklerinden çok etkilenir;
"Amcacığım, kaç yıllık evlisiniz?" diye sorar.
Yaşlı ama dinç adam;"40 seneyi geçtik evladım " der.
Genç adam: "Vallahi maşallah, Allah muhabbetinizi arttırsın. Sürekli çiçeğim, peteğim, bebeğim gibi güzel sözlerle hitap ediyorsunuz galiba"
Yanakları pembeleşmiş teyze;
"Doğru, bir kaç yıldır hep bana böyle hitap ediyor" deyip mutfağa doğru yöneldiğinde yaşlı amca genç adamın kulağına doğru eğilerek:
"Şşşişşt, çaktırma, 2 sene önce adını unuttum, hala hatırlayamıyorum" der

Kullanıcı avatarı
Şirine
Bizden Biri
Bizden Biri

Mesaj gönderen Şirine »

Pamuk Prenses Ama Kraliçenin Ağzindan

Daha yeni evlenmiştim Kralla. Saraya ilk girdiğim anda sevdim orayı. Hele o güzeller güzeli Pamuk var ya. O kadar kanım kaynadı ki o güzel kıza. Iki yıl önce genç yaşında kaybettiğim kızıma o kadar benziyordu ki. Kizimin yerine koymustum onu. Nereden bilebilirdim ki o guzel yuzun ardinda neler yattigini. Ilk birkac gun cok guzel gecti. Derken yavas yavas gercek yuzunu gostermeye basladı Pamuk. Babasinin yaninda bir melek oluyordu. O yokken ise hakaretlerin bini bir paraydi. ne cirkinligimi birakiyordu, ne aptalligimi. Her yalniz kaldigimizda bana saraydan defolup gitmemi soyluyordu. Oysa nelerine goz yumuyordum onun. Avciyla aralarinda bir seyler oldugunu saraya ilk girdigimde anlamistim. Ama onu sevmiyordu Pamuk. Diger ulkenin yakisikli prensine sirilsiklam asikti. Ve avciyi bir piyon olarak kullaniyordu. Kac kere karsima alip nasihat etmeye kalktiysam tersledi beni. Hatta bir keresinde tokat atmaya bile cüret etti. Ben yine gencligine cahilligine verdim. Sustum. Ve gunlerden bir gun olanlar oldu. Evden kacti Pamuk. Ne yapacagimi sasirdim. Aramadigim sormadigim yer kalmadi. Yoktu ortalarda. Derken aksamustu kocam saraya dondu ve kizini sordu. Soyleyemedim kactigini. Kalp hastasiydi kocam nasil diyebilirdim ki. Ona kizin bir arkadasina gittigini gece orada kalacagini söyledim. O anda oyle bir sey oldu ki butun dunya tepeme yikildi. Avci telasla iceri girerek " kralicem, aynen dediginiz gibi Pamuk Prenses'i oldurup size yüregini getirdim" demez mi. Ne yapacagimi ne diyecegimi sasirdim. Belli ki prensesin yeni oyunuydu bu. Daha bir sey soylememe kalmadan kocamin tokadiyla yere yigildim. Ve onu izleyen darbeler sonunda kendimden gecmisim. Gozlerimi actigimda basimda sadece hizmetciler vardi. Hemen kocami cagirmalarini istedim. Anlatmaliydim ona gercegi. Ama ogrendim ki is isten gecmis. Kocam kizinin olumune dayanamayip kalp krizinden olmus. Yikilmistim. Ama simdi kendi derdimi birakip Pamukla ilgilenmem gerekiyordu. Artik olen kocamin yadigariydi o bana. Hemen avciyi cagirttim yanima. Biraz sikistirinca soyledi kizin yerini bana. Bir ormanda yedi cuceyle birlikte bir kulubede yasiyormus. Hemen mutfaga gecip sevdigi yemeklerden hazirlattim ona. Bir kac tane de elma aldim yanima, cok severdi elmayi. Hemen ormanin yolunu tuttum. Kulubeyi buldugumda hava kararmak uzereydi. Kapiyi caldim bir iki kez. Acan olmadi. biraz itince kapinin acik oldugunu farkettim. İceri girince ise bir baktim PAmuk yerde serilmis yatiyor. Mutfaktan agir bir gaz kokusu geliyordu. Elinde de bir kagıt vardi. Kagidi alip okudum. Prensden geliyordu, avciyla aralarinda bir iliski oldugunu ogrendigini ve artik onunla evlenemeyecegini yaziyordu. Zavalli kiz da bunu okuyunca canina kiymaya kalkmisti. Telastan sepeti oldugu yere ativerdim. Hemen butun kapiları camlari acip kizi disari cikardim. sonra da prense haber vermeye gittim. Yoksa aynisini ikinci kez yapabilirdi. Prense olanlari anlatip yanima aldim. Prensesin yasadigi kulubeye geldik. Kiz hala yerde yatiyordu bu arada cucler de donmus onu o halde gorunce oldu sanip basinda aglasiyorlardi. Prens ve ben usulca yanina gittik. Prens kizin yuzune egilerek alnina bir opucuk kondurdu. Gazin etkisi yavas yavas gecmis kiz da kendine gelmeye baslamisti. O anda butun cuceler kizin kendisine gelmesini prnsin opucugune baglayip haykirmaya basladilar. Prensim cok yasaaaaaaaaaaa. Neyse muhim degildi. Pamuk kurtulmustu ya. Onemli olan buydu. Pamuk gozlerini acar acmaz karsisinda beni gorunce haykirmaya basladi. İste beni bu zehirledi. Az daha oldurecekti beni. Neye ugradigimi sasirdim. Yerde dagiimis duran elmalar, kraliyete ait bir sepet. ve prensesin asla yalan söyleyemeycek gibi duran masum yüzü bir araya gelince kime neyi inandirabilirdim ki. hemen kosarak oradan uzaklastim. Ve hala o kizin yuzunden lekelenmis adimi degistiremiyorum. İste dostlar isin asli bu. Ama bu saatten sonra kim inanir ki kotu kalpli kralicenin masum olduguna...

Kullanıcı avatarı
PRENSESB
Yeni Üye
İletişim:

Mesaj gönderen PRENSESB »

Kimmiş o prensesin adını karalamaya çalışan:)))

heyytt çekilin gidin leennn:))

Tüm prensesler adına burada konuşuyorum ben şahsen ilkoul 1 sınıfta pamuk prenseslik mertebesine ulaştım ve halende bu aktif görevimi tüm asaletimle sürdürmekteyim.Ylanız bunu kıskana kraliçe hala çamur atmaktan yorulmadı gitti.Yaa geçenlerde masalın birinde ölmüştü bu yaa ne oldu şimdi bir dahamı hortladı:))))
Yüreğinde öyle bir umut taşı ki onu senden kimse alamasın,kalbin öyle sevgiyle dolsun ki isteyen değil hakeden alsın...

Kullanıcı avatarı
xxl55
Yeni Üye

Mesaj gönderen xxl55 »

nihan, Genç adam yaşlı karı-kocanın fıkrası güzelmiiş iyi kıvırmış amcam:)) yaşlılık işteee:))

Kullanıcı avatarı
Şirine
Bizden Biri
Bizden Biri

Mesaj gönderen Şirine »

Acayip Bilgiler

* Tavuklar yilda ortalama 227 kez yumurtlar.

* En kucuk at turu yaklasik 75 cm' dir. Bu at turu fallabelladir.

* Bir ari kendinden 300 kat agir nesneleri kaldirabilir.

* Eskiden mamutlarin dislerinin uzunlugu 4 metreyi geciyormus.

* Bir agackakan gagasini agaca bir saniyede kac defa vuruyor dersiniz?

* Bir agackakan gagasini agaca 20-22 kez vurabilir.

* Sekreter kusu adiyla anilan bir kus vardir dogada. Bu kusun bacaklari o kadar narin ve incedir ki kus birden bir seyden korkarsa bacaklari kirilabilir.

* Yeni dogmus bir mavi balina ortalama 1800 kilodur.

* O kucuk balarilarinin bize biraz bal yapabilmek icin cektigi zahmeti biliyor musunuz? Bir kasik bal yapabilmek icin ciceklere 4000 kere gidip geliyorlar.

* Yeni dogan bir kanguru o kadar kucuktur ki. Yaklasik yuzuk parmagimiz kadar.

* Genelde hepimizin beyazligina , guzelligine bayildigimiz kugular aslinda gorundukleri kadar uslu degiller. Bir kanat darbesiyle bir insanin kolunu kirabilirler.

* Baliklar ve surungenler dis dollenme yaparlar. Dis dollenme de mesela bir balikbir defa da binlerce hatta milyonlarca yumurta birakabilirler. Yalniz cevre sartlari yuzunden bunlardan o kadar azi hayata gozlerini acabilir ki . Mesela morina adiyla bilinen bir balik bir kerede 4-4.5 milyon yumurta birakir . Yaklasik 3-4 tanesi yumurtadan cikip suyla tanisir.

* Aslan gunde ortalama 19 saat uyur .

* Ilk hayvanat bahcesi bundan binlerce yil once Cin'de acildi.

* Insanin tek tel saci 85-90 gr agirligi kopmadan tasir.

* Kanimizin vucudumuzu dolasmasi yalnizca 22-23 saniye suruyor.

* Dunyanin en gurultulu kusu "Aglayan turna kusudur". Bagrislarini kilometrelerce oteden duyabilirsiniz.

* Denizatini erkeginin dogum yaptigini biliyor muydunuz?

* Hic dusundunuz mu neden agaclar meyve olusturuyor. Sadece bizim icin mi acaba? Evet bu da var ama asil amaclari yavrulari olan tohumlarini korumak.

* Deniz hiyari tehlikede oldugunu hissettigi anda beyaz ve yapiskan bir madde salgilar .

* Hem yararli hem de zararli kelebeklerin oldugunu biliyor musunuz?

* Guve zararli ipek bocegi ise yararli kelebektir

Kullanıcı avatarı
ismetk
Yeni Üye

Mesaj gönderen ismetk »

xxl55 yazdı:nihan, Genç adam yaşlı karı-kocanın fıkrası güzelmiiş iyi kıvırmış amcam:)) yaşlılık işteee:))
Fıkranın yeni farkına vardım ama, Ogün'e katılıyorum, amcamız çok zeki davranmış. :)
"Ne mutlu Türk'üm diyene."
Mustafa Kemal Atatürk.

Kullanıcı avatarı
Şirine
Bizden Biri
Bizden Biri

Mesaj gönderen Şirine »

gülüşünüze dikkat...

Bugünki konumuz insanoğlunun gülmesidir. Elalemin gülüşünden sanane dediğinizi duymuyorum sanmayın. Banane banane olmasına da … Belki bilmeyenleriniz vardır. Artık gülüşlerinize göre değerlendirileceğiniz için Gülüşleriniize dikkat ediniz. Benden söylemesi …

Hahahahaha: En ilkel gülüş şeklidir … Her durum karşısında yapılabilir...

Ehüehüehü: Espiri yaptı bal kabağı gülüşüdür , herkesler yapamıca için yapımı zordur...

hohohoho: Gülen kişinin şiman olduğunu belirtir,samimidir...

keh keh: Adilik belirtisidir,bir halt yaptığını sanır, eskiler " bıyık altı" der...

hahahaay: Kadınlara hastır,kocanın zengin olduğunu gösterir...

hobarey: Gülüşten öte bir sevinç gösterisidir, en kötü yanı sizide ortak etmek isteyecekir...

kikikikikikikiki: Genelde başın yukarı aşağı sallanmasıyla desteklenen bu gülüşten, zarar gelmezz..

haaah-hah-hah-hah:kendini yineleyen bu gülüş tarzı daha çok yan masaların duyması için yapılır...

hhıh: Ağız kapalıyken burundan , tek nefes verilerek yapılır,kasan tiplere hastır.nette yazı okurken en çok tercih edilen türdür...

zuahahahaha: Kahkahanın desibel sınırlarını zorlayan bir çeşididir,genelde alt komşu elindeki süpürge sopasıyla tavana vurur biraz dizginlersiniz kendinizi...

muhahahaa,puahhahah türevlerine rastlamak mümkündür.

euhe: Öhü ehe ıh şeklinde ses tellerinden geçer genelde pekte komik olmayan esprilere ayıp olmasın diye verilen yanıt/gülme efektidir...

Kullanıcı avatarı
Şirine
Bizden Biri
Bizden Biri

Mesaj gönderen Şirine »

...gibi davran bana!"

"sayfanın bası" gibi davran bana. ne bilyim özen benim icin,
hep en guzelini yazmak icin cabala!...

"fazla bilet" misim gibi davran bana. ne biliyim, atla otobusun birine,
sor beni.. ama bulama! bi sonraki duraktan al beni, ama hayır sakın atma.
koy bi koseye sakla olur mu?... yırtma!

"uzun zamandır acmadıgın bi musluk" musum gibi davran bana...
kolayca acabilicen zannet ama ilk deneyisinde acama.
ugras biraz uzerimde, cabala!

"pi sayısı" ymısım gibi davran bana. kimseye sormadan 3 al beni mesela.
wallahi sorun cıkarmam sana!...

"yeni boyanmıs duvar" gibi davran bana. tamam belki yaslanma ama
en azından arada sırada elle bari be, ne biliyim kokla!...

"sen yelkovan,ben akrep" misim gibi davran bana.
hep kos pesimden.ama eninde sonunda yakala.
gel uzerime hatta, pilimiz bitsin,ordan hic uzaklasma...

"yeni aldıgın ayakkabın" mısım gibi davran bana..
tut ellerinle her aksam,hic ama hic kapıda bırakma...

"ıslak bi sokak kopegi" ymisim gibi davran bana...
ellerinle besle,yemek ver,cesitli oyunlar oyna. ama sakın acıma!

"sayfanın sonu" ymusum gibi davran bana.
bitmis gibi gozuksem de asla bitirme,
gerekirse sil basımı,ama nolur yeniden basla..

"sen tom, ben jerry"misim gibi davran bana, eninde sonunda yakala...
tam agzına atıcakken atma. yeme beni sakın,kıyama!

"tabaktaki son patates kızartması" gibi davran bana.
gozun hep bende olsun, kimseyle paylasma!

"dersin son iki dakikası" ymısım gibi davran bana.
degerimi dersin basında anla...

"bos bi bardak" mısım gibi davran bana...
dok icime herseyini, hep dikkat et ama, beni kırma!

"kırık bi ayna" ymısım gibi davran bana...
nebiliyim, mutlaka bi yerimden bak hayata.
en ufak parcamı bile itinayla sakla..

"odandaki ayna" ymısım gibi davran bana.
hic konusma benimle.
yalnızca bak o yeşil gozlerinle... yalnızca bak bana'!...

"sacların"mısım gibi davran bana..
ozen goster,ıslanınca hemen kurula...

..yada bunlar zor geliyosa...
yalnızca "benim sana davrandıgım gibi" davran bana...

...ya tamam sen bilirsin tabi de...
oylede cok aglarsın bak,karısmam sonra!

Kullanıcı avatarı
xxl55
Yeni Üye

Mesaj gönderen xxl55 »

Nihancım bulup buluşturmuşsun ellerine sağlık hani akşamın bu saatlerinde de iyi geliyor birazcık olsun günden uzaklaşıyorumm

kırık bi ayna" ymısım gibi davran bana...
nebiliyim, mutlaka bi yerimden bak hayata.
en ufak parcamı bile itinayla sakla..

bu çok hoşuma gitti.))

Kullanıcı avatarı
Şirine
Bizden Biri
Bizden Biri

Mesaj gönderen Şirine »

sewindim abi beğenmene...
geyikbaşı editörüm ben zatenn... :mrgreen:
günden uzaklaştırıosam ne mutlu bana...
hadi bana aferin de...

Kullanıcı avatarı
xxl55
Yeni Üye

Mesaj gönderen xxl55 »

nihan kardeşimm hemde kocamanında aferinnnnnnnn

elerine sağlık kaydeşimmm:))

Allah seni güldürsün

Kullanıcı avatarı
GÜLSENA
Yeni Üye

Mesaj gönderen GÜLSENA »

Goyunun Herifi (KOÇ)
şansiz döni, ibler yoluna giri... Ekonomiz birezim düzelecek...

Tosun (BOĞA)
Siz siz olun galp gırmayin... Galp gırmah golaydır ama yapmah çoh zordur...

Çütüzler (İKİZLER)
Ne gadar sevünsez azdur... Aşk da, ib de yolunda...Bayram etsez yeridir...

Çayan (YENGEÇ)
Size uzun bi yol görüni... Tatil zamani del, ama gine siz bilirsiz...

Orman Ağasi (ASLAN)
Çoh sevineceğiz bi haber alacahsiz... Postaci gapizi çaldi çalacah...

Kelle (BAŞAK)
Anlabilan siz dedigoduyu çoh sevisiz... Milleti çeküştürmekten vazgeçin...

Gantar (TERAZİ)
Size en yahin arhadaşiz kelek yapi... Orda burada hakgizda ileri geri gonişi...

Ahu Bocigi (AKREP)
Nereye gitsez orayi gurutisiz... Bu sira Elaziy maçlarina heç getmeyin...

Egrülmüş Demir (YAY)
Elin ibine garişmayacam deyisiz, gine de garişisiz... Eyliğiz kötülük oli...

Gidik (OĞLAK)
Dediğim dedik çaldigim düdük deyisiz... Yazuhtur babam yazuh...

Sitil (KOVA)
Yagacah yagmurlara gara dikgat edin... Fazla ortalihlarda dolaşmayin...

Deniz Guşu (BALIK)
Efferim size, bu sira bildigiz gibi devam edin...
Gönlünü gün edeni sevmez sevda....İster hep onu üzeni...Her ona kuçak acan olmaz fayda bekler hep onu sileni..

Kullanıcı avatarı
GÜLSENA
Yeni Üye

Mesaj gönderen GÜLSENA »

:))) rica ederim Ati
Gönlünü gün edeni sevmez sevda....İster hep onu üzeni...Her ona kuçak acan olmaz fayda bekler hep onu sileni..

Kullanıcı avatarı
ismetk
Yeni Üye

Mesaj gönderen ismetk »

GÜLSENA yazdı:Goyunun Herifi (KOÇ)
şansiz döni, ibler yoluna giri... Ekonomiz birezim düzelecek...
.
Koç=Goyunun herifi :))))
Hepsi de çok güzel, ellerine sağlık Gülsena. :) :tsk:
"Ne mutlu Türk'üm diyene."
Mustafa Kemal Atatürk.

Kullanıcı avatarı
GÜLSENA
Yeni Üye

Mesaj gönderen GÜLSENA »

:)) rica ederim hocam :) sizinde gözlerinize ağızınıza sağlık :wink:

Disable

“Mizah” sayfasına dön