Nostaljim-1

Mizaha dair...
ismetk
Yeni Üye
Mesajlar: 133
Kayıt: 20 Kas 2006, 15:36
Konum: Balikesir

Nostaljim-1

Mesaj gönderen ismetk » 20 Nis 2007, 22:20

Ulusal İnternet Konseyi toplanarak internet siteleri arasında nihai bir spor müsabakası yapılmasına karar verir. Bunun için tüm internet site adminlerine birer yazı gönderilir. Bu spor dalı futbol olacak ve buna katılmayan siteler yasaklanacaktır. Yazı Ati’ye de gelir. Ati’nin aklına hınzırca bir teklif gelir ve bu futbol müsabakasının bayanlar arasında olmasını teklif eder. Konsey bunu düşünmeden kabul eder ama etmesi ile pişman olması bir olur. Ati adminimizin düşüncesi doğru çıkmış, diğer siteler bayan üyelerden yoksun olduğu için takım çıkaramamaktadır. Üstelik o sitelerde bayağıda bayan üye gözükmektedir. Ama işin aslı öyle değildir. Bayan nickli üyelerin tamamına yakını erkektir, çünkü bu sitelerde küfürün biri bin para ve seviyesi düşük sitelerdir, dolayısı ile bu sitelerde bayan üye yok ya da yok denecek kadar azdır Ati ise onlarca bayan takım çıkaracak durumdadır. Keyfi, bastonu ve gözlükleri yerindedir. Ancak kazın ayağı öyle değildir. Ati keyiften sinsice takma dişlerini gıcırdatsın dursun, diğer siteler aralarında birleşip bir takım çıkarmaya kalkışırlar. Buna rağmen bulamayınca, daha da hınzırca bir fikirle profesyonel futbol oynayan bayanları astronomik tekliflerle sitelerine üye yaparlar ve çok ciddi bir bayan futbol takımı oluştururlar. Ati’mizin ve bizimkilerin haberi yoktur tabii ki.

Bundan haberi olmayan Nostaljim Bayan Futbol Takımı(NBFT) Ati’nin antrenörlüğünde ve Ham Çökelek gibi parçaların eşliğinde çalışmaya başlar. Rakip takımı yeneceklerinden o kadar emin ve rahattırlar ki, bazen çalışmaya piknik tüpleri, azıklar ve yün örgü şişleri, yün ipler ve fotoğraf makineleri eşliğinde gelmektedirler. Ati hiç futbol bilmeyen bu takımı çalıştırmasına çalıştırır ama kendisi de bu sayede futbolu unutmaktadır. Zira kendi arkadaşları arasında halı sahada top oynarken sık sık topları el ile kesmekte, sanki voleybol ve hentbol gibi oynamakta, görenleri şaşkınlığa uğratmaktadır.

Neyse, büyük gün gelir. Ortalık ana baba günü gibidir. Mahşeri bir kalabalık çılgınlar gibi NBFT’yi alkışlamaktadır. Takımlar ısınmak için sahaya çıkar. Adminimizin gözleri faltaşı gibi açılır, gözlük fırlar. O, karşısında derme çatma bir takım beklerken profesyonel bir rakibi görünce şok olur. Kaçışta yoktur. Hemen stratejiler üretmesi gereklidir.

Tribünlerde de ilginç olaylar yaşanmaktadır. Böcek bu kalabalığı görünce hemen bir stand açmış, peşin fiyatına 12 taksit, üstüne üstlük bonus vererek avatar satışlarına başlamıştır. Bununla da yetinmeyip, satış yelpazesine hamburger, sosisli kola, ayran ve suyu da eklemiştir.
Rakip oyuncuların ne kadar güçlü olduğunu sezen Ozan ve Mikado derhal bizim takım lehine eyleme girişirler. Ozan rakip oyunculara yenilmeleri karşılığında 1’er kilo Kayseri pastırması vaat etmiş ve Fatoş’un ısrarları ve oklavası sonucu bu rakamı 3’er kiloya çıkartmak zorunda kalmıştır. Diğer taraftan Mikado anlamsız ve çok tuhaf sloganlar çığırtarak rakip oyuncuların konsantrasyonlarını bozma peşindedir. Bazıları şöyledir:”En büyük Fenersaraykartal yaşasın nostaljim felsefe derin gider akşamlar”, “siz en büyüksünüz niçin kedi kaz oldu bu bağlamda yenin”, “trafik gider soldan mikado gelir yoldan hangi anlayin artık” gibi. Rakip oyuncuların şaşkın bakışları sloganların etkisini göstermektedir.

Maçın başlama anı gelir. NBFT sahaya çıktığı gibi geri gönderilir. Zira her bir oyuncunun boynunda 2’şer kilo ağırlığında Ayla ablanın vermiş olduğu nazar boncukları vardır. Hakem bunun kurallara aykırı olduğunu söyler ve çıkarıp öyle gelin der.

Bayan futbolcularımız tekrar sahaya çıkar ama bu arada ilginç bir olay gelişir. Mavi bir araba sahaya girer ve tam orta sahada durur. İçinden Nostaljimin yeni üyelerinden ömerçitir çıkar ve “nasil arabamı beğendiniz mi? “ der. Herkes şaşkınlık içindeyken bizim takım hep bir ağızdan “evettt beğendik sevgili ömer, güle güle kullan derler”. Ömer rakip oyunculara döner “ ya siz?” diye sorar. Rakip oyuncuların şaşkınlığını gören bizim takım oyuncuları onların kulağına şöyle fısıldar” aman beğendik deyin, yoksa valla sizin bilgisayarlarınızı çökertir, bir numaralı hacker’dır”. Rakip de mecburen “ en büyük ömer, sen yaşa ömer, sen neymişsin ömer, güle güle kullan ömer” diyerek ömer’i ikna ederler. Ömer’de bu güzel tezahüratlardan sonra arabayı kale arkasına çeker ve sevgili arabasından ayrılmak istemediği için, aracın içinde seyretmeye karar verir. Aslında tribünde araba için park yeri olsa oraya alacaktır ama maalesef henüz böyle bir uygulama yoktur.

Nihayet maçın başlama noktasına gelinir. Oyuncular el sıkışır, bir iki sohbet ederler ve birbirlerine şans dilerler. Tam hakem maçı başlatacakken,her iki takımdaki bayan oyuncuların hepsi yanlarında ki piknik tüplerini, çaydanlıkları, yumurtaları, köfte ve dolmaları çıkartıp yerlere de bir iki hasır sererek oturup aralarında kaynatmaya başlarlar. Seyirciler şaşkınlık içindedir. Ancak yapacak bir şey yoktur, hakem ve yardımcıları da bayan olup, onlarda hazır dolma ve köftelere dadanmışlardır. Seyirciler mecburen beklerler. Böceğin satış cirosu da hayli iyi gitmektedir.

Nihayet bayan futbolcuların her şeyi toparlayıp, sahayı da elektrikli süpürge ver gırgırla temizlemelerinden sonra maçın başlanmasına karar verilir. Hakem düdüğü çalar ve maç başlar.
NBFT’mının kadrosu şöyledir:
Kale:mericnuray
Defans:Seevgiyagmuru, prensesb, öykücan, rüya
Ortasaha:esengül, muko, benderya, esinoviç
Forvet:nihan, ülkü
Yedekler:emos
Kaptan:esengül
Not:diğer beş yedek su anda yok, daha sonra bulunacak ve ilave edilecektir.
Maç:

6.cı dakikada rakip oyuncu orta sahadan bir yan orta yapar ve esengül eliyle topu havada kapar. Hakem serbest atış verir. Ati hırsından küplere biner, “neden elinle tuttun?”diye sitem eder.
Esengül’de “iyi ama hocam siz bize ayakla vurmayı öğretmeniz ki der”. Durum vahimdir.
Ati bar bar bağırmaktadır, “ayağınızla vurun, ayağınızla”diye. Rakip atışı kullanır. Orta Nostaljim’in kalesine gelir, rakip kafayı vurur, tam top kaleye girecekken, güneş ışığından rahatsız olan mericin elini gözüne siper etmek icin kaldırmasıyla, top eline carpar ve dışarı çıkar. İlk atak kazasız belasız atlatılmıştır.

15.ci dakikada rakip yine ceza sahasına orta yapar ama durum tuhaftır. Meriçnuray gayet sakin, elinde şişlerle örgü örmekte olduğu için kale Allah’a emanettir. Rakip topa vurur, ama top tutar mericin elindeki şişe saplanır, kale bir daha kurtulmuştur. Nostaljim taraftarları çılgınca merice tezahürat yaparken, meric’te “ bunlar delimidir nedir, ne diye avaz avaz bağırıyor” diye düşünmekte ve örgüye devam etmektedir.

20.ci dakikada esinoviç aldığı topla iki rakibi hastanelik eder ve soldan ortasını yapar. O da ne? Topu nihan kafayla kaleye gönderir, daha doğrusu top nihan’ın kafasına çarpmış ve kaleye girmiş, gol olmuştur. Kaleci şaşkın, nihan şaşkındir. Zira böyle bir gol tarihte görülmemiştir. Kendine gelen nihan gol olduğunu en nihayet anlamış ve çılgın gibi arkadaşlarına koşmaya başlamıştır. Nostaljim bayanları bu sevinçle inanılmaz çılgınca hareketler yapmakta, havada beş parende atanlar mı, yerde üç takla atanlar mı vs.. tüm olimpik hareketler sergilenmektedir. Nihan hızını alamamış, o sevinçle saha da bir gol turu atmış, işi abartıp bir de İstanbul Boğaz turuna katılmak için son hızla stattan çıkmış ve gözden kaybolmuştur. 30 dakika beklenmiş ve nihan’ın en son Paris’te olduğu anlaşılınca Nostaljim mecburen oyuncu değişikliğine gitmiş, yerine emos’u almıştır.

35.ci dakikada rakip takım hızla kaleye doğru gider. O da ne ? Nostaljim’in kale bomboştur, zira mericnuray örgüsünü Ayla ablaya göstermek için onun yanına gitmiştir. Veee rakip golü atar. Ati hırsından küplere binmektetir. Aslında tüm küpler kırıldığı için son küpe binmiş ve o da kırılmıştır. Artık kıracak başka şeyler aramaktadır, bastonu da kırdığından, gözünü ismetk’nın gözlüğüne dikmiş, ama durumun vahametini anlayan ismetk gözlüğü son bir hamleyle kurtarmıştır.

Durum 1-1 dir. Maç tüm hızıyla sürmekte, acemi NBFT karşısındaki son derece güçlü ve profesyonel takıma taş çıkartırcasına güzel bir oyun sergilemektedir. Ehh, bunda Admin tarafından “ban” edilmek korkusu, ozan’ın pastırması, mikado’nun o güzel sloganlarının da etkisi vardır. Böcek bile rakip takım taraftarlarına suyu fahiş fiyatla satarak, onların mümkün olduğu kadar az su içip gırtlaklarının kurumasını ve böylece daha az tezahürat yapmalarını sağlamaktadır. Nostaljim taraftarlarına ise suyu bedava vermektedir.

Durum 1-1 iken rakip takımın oyuncusu bizim oyuncumuz seevgiyağmuruna “benim saçım senin saçından daha güzel “ demiş, bunu duyan ve kıskanan seevgiyağmuru o hırsla topu patlatmış, hatta hırsını alamayıp rakip oyuncunun da gözünü patlatmıştır. Olay Allah’tan bir sarı kartla atlatılmış, oyuna yeni top gelmiştir.

37.ci dakikada rakip takım bir gol daha atmış ve maalesef Nostaljim 2-1 yenik duruma gelmiştir. Santra çizgisinde bizim oyuncular rakip oyuncuların saç stilleriyle alay edince bu sefer tüm oyuncular saç-saça, baş,başa ve tırnak,tırnağa girmiştir. 20 dk süren arbededen sonra her iki takım oyuncularında da ortada ne saç ne de saç stilleri kalmıştır. Ama böcek “ sizleri en güzel kuaföre götüreceğim, üstelik benden, tabii avatar alırsanız” diyerek bizim takım oyuncularını motive etmeye çalışmıştır.

40.cı dakika da muko’dan nefis bir pas alan ülkü, siteler arasında ışık hızıyla dolaşmanın vermiş olduğu müthiş bir hızla ceza sahasına girmiş ve emos’a ortasını yapmıştır. Topu bir anda önünde bulan emos annesine döner ve “ ee simdi ne yapayım anne?” der. Esengül “kızım kaleye yolla kaleye yolla” der. Emos “hangi kaleye yollayım anne” der. Son anda, “kızım rakip kaleye” cümlesini duyan emos topa vurur,topun taca çıkması gerekirken, top yandaki rakibe çarpar ve kaleye girer, yine tarihi bir gol olmuş ve Nostaljim durumu 2-2 yapmıştır.

İlkyarı 2-2 biter
Müthiş bir maç olmuştur. Nostaljim varını, yoğunu ortaya koymuş, onuruyla oynamıştır. Profesyonellere ders vermiş ve ilk yarıyı en azından berabere bitirmiştir.
Peki 2.ci yarıda ne olacaktır?
Maçı nostaljimin yorgun kahramanları kaybedecek mi?
Maçın gizli kahramanları öykücan, rüyaa ve prensesb ve benderya ne gibi sürprizler yapacak?
Taraftarlar çiklet çiğneyip patlatmakla neyi kastetti?
Ati neden 10 dk ortadan toz oldu?
Muko niçin gözlerinden şimşekler çakarak Nostaljim için inanılmaz bir oyun çıkardı?
Böcek tribünde Migros açabilir mi?
Ogün neler yaptı da macın gidisatını değiştirdi?
Diğer 5 yedek kim olacak?
Kırmızı kart görenler kim oldu, sahada hakemi kim kovaladı?Bu soruların cevabı Nostaljim-2’de. Tabii ismetk’nın nostaljim üyelerinin üzerine de kabus gibi çöken uyarılarıyla belirttiği o düzgün cümle kurma hastalığından ve de bencilliğinden kaynaklanan, on kelimelik bir cümleyi 1 saatte yazmasından dolayı meydana gelen gecikmelerden ve tahminen bir ay sürecek olan kaybolan gözlüğünü arama çabalarından sonra.


Nostaljim-2’de görüşmek üzere
En son ismetk tarafından 21 Nis 2007, 17:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Ne mutlu Türk'üm diyene."
Mustafa Kemal Atatürk.

xxl55
Yeni Üye
Mesajlar: 199
Kayıt: 12 Eki 2006, 19:18
Konum: ist.

Mesaj gönderen xxl55 » 20 Nis 2007, 22:32

İsmet Hocam hemen bir gazetede spor yazarlığına başlayabilirsin. Hocam yazı baştan sona bir harika öyle güzel anlatmışsınkii ancak bu kadar anlatılırdıı:)
hocam çok çok tebrik ederim harikii olmuş kalemine sağlıkk:))

efdelya
Bizden Biri
Mesajlar: 718
Kayıt: 19 Mar 2007, 14:10
Konum: Kocaeli
İletişim:

Mesaj gönderen efdelya » 20 Nis 2007, 22:39

Harika bir yazıı olmuş
zaman zaman gülmektennn okuyamasamdaa sonunda okumayı biterebildim
Nihan sanrım Paristen dönemdi hala kii yok ortalarda

devamını en kısa sürede okuruz inş

PRENSESB
Yeni Üye
Mesajlar: 33
Kayıt: 15 Mar 2007, 23:34
Konum: İstanbul
İletişim:

Mesaj gönderen PRENSESB » 20 Nis 2007, 22:50

Heyytt ne oluyor ama yaa ben nerdeyim ne yapıyorum?Hocam lütfen sizi Dünya göz hastahanesine yollayalım NBFT üyleri takım oyuncuları olarak O kadar bekleyemeyiz.Hemen çizsinler gözünüzü ki beklemeyelim:)))

Hocam gülmekten gözümden yaş geldi inanın:)))

Bu arada bayanlar bir şeye hırs yaparlar ve isterlerse yapamayacakları hiçbir şey yoktur:)Helede bunlar NBFT kulübünün üyleri ise NBA e rakipler hocam ne diyorsunuz.NBA deki uzun sırıklar bu işleri anne karnında öğrenmediler yaa:))
Yüreğinde öyle bir umut taşı ki onu senden kimse alamasın,kalbin öyle sevgiyle dolsun ki isteyen değil hakeden alsın...

Ati10
Admin
Admin
Mesajlar: 884
Kayıt: 12 Eki 2006, 01:48
Konum: burhaniye
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 » 20 Nis 2007, 23:02


hocam derdin gözlük olsun, en karizmatiğinden bi tane böcek'ten alıcam söz:)
en kısa zamanda küp siparişlerine de başlayalım...
küp bulamazsam sahaya inerim, golü de atarım

kaptan takım yarın erkenden sahada tüm ekipmanlarıyla hazır olsun..

teşekürler ismet hocam, çok güzeldi

rüyaa
Yeni Üye
Mesajlar: 12
Kayıt: 18 Eki 2006, 12:16

Mesaj gönderen rüyaa » 20 Nis 2007, 23:44

çok çok güzel olmuş hocammm benimde gülmekten çenem ağrıdı

haaaaaaa bu arada bişeye açıklık getirelim nihan pariste değil bana geldii
''Sevgileri bile yarınlara bıraktık,bitmeyen işler yüzünden ''

Ati10
Admin
Admin
Mesajlar: 884
Kayıt: 12 Eki 2006, 01:48
Konum: burhaniye
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 » 20 Nis 2007, 23:56

sen paris'te olmayasın
değilsen bari nihan'a çaktırma.. o seni paris'te sanarak gelmiştir sana

rüyaa
Yeni Üye
Mesajlar: 12
Kayıt: 18 Eki 2006, 12:16

Mesaj gönderen rüyaa » 21 Nis 2007, 00:12

çaktırma atiiiii
nihan öyle sansın
ben eyfelin maketini salonun bi köşesine koydum o bakıp bakıp duruyoo


not :nihan beni affett
''Sevgileri bile yarınlara bıraktık,bitmeyen işler yüzünden ''

ülkü
Bizden Biri
Mesajlar: 253
Kayıt: 12 Eki 2006, 15:58
Konum: İstanbul

Mesaj gönderen ülkü » 21 Nis 2007, 12:05

Süper süper süper ağzım kapanmıyor valla Allah'tan kimse yok
bugün yoksa deli diyeceklerdi bana sağol abi emeklerine sağlık
Üzülme!'' der Mevlana... Ve devam eder; "Kaybettiğin her şey başka bir surette geri döner"..

benderya
Yeni Üye
Mesajlar: 197
Kayıt: 17 Kas 2006, 23:12
Konum: bedeni İstanbul'da ruhu Ankara:)

Mesaj gönderen benderya » 21 Nis 2007, 16:00

hocam çok güzel olmuş da beni hem ortasahaya hem yedeklere yazmışsınız

bana ne ben yedek kulübesinde oturmam gençliğimde çok futbol oynadım en azında futbolun ayakla oynandığını bilirim

devamını merak ettik hocaaamm
------------------------------------------------------
"farkında mısın,ömür de bitiyor?"

ismetk
Yeni Üye
Mesajlar: 133
Kayıt: 20 Kas 2006, 15:36
Konum: Balikesir

Mesaj gönderen ismetk » 21 Nis 2007, 17:30

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar, beğenmenize sevindim:)

Bu arada takımla ilgili sorunlarımız var ama, yedek oyuncu bulamıyorum. Benderya'nın farkına vardığı gibi, o zaten ilk 11'de oynuyor. Bir yedek emos vardı, o da nihan'ın yerine girdi. Kısacası takımda yedek oyuncu kalmadı. Acilen 5 yedek oyuncu bulmam gerekiyor. Önerilerinizi bekliyorum

Bu arada, takımın forma rengini hiç kimse sormadı, ben de söylemedim henüz. Sizce ne olsun?
En son ismetk tarafından 21 Nis 2007, 19:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Ne mutlu Türk'üm diyene."
Mustafa Kemal Atatürk.

Şirine
Bizden Biri
Mesajlar: 441
Kayıt: 19 Eki 2006, 21:47

Mesaj gönderen Şirine » 21 Nis 2007, 18:36

hoş..
En son Şirine tarafından 21 Nis 2007, 21:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

ismetk
Yeni Üye
Mesajlar: 133
Kayıt: 20 Kas 2006, 15:36
Konum: Balikesir

Mesaj gönderen ismetk » 21 Nis 2007, 22:09

2.ci yarida senin neler yaptığını bir bilsen )
"Ne mutlu Türk'üm diyene."
Mustafa Kemal Atatürk.

Şirine
Bizden Biri
Mesajlar: 441
Kayıt: 19 Eki 2006, 21:47

Mesaj gönderen Şirine » 21 Nis 2007, 22:17

[font=Comic Sans MS]heee beni küllüm koymuşlar zaten Emoş boşwer...
bırak gençler eğlensin Emoşum bıraaaakkkk..
[/font]

ismetk
Yeni Üye
Mesajlar: 133
Kayıt: 20 Kas 2006, 15:36
Konum: Balikesir

Mesaj gönderen ismetk » 21 Nis 2007, 22:25

Kızlar,bu bir mizah yazısı yahu:))) Yani abartmaların olduğu bir senaryo. Belki siz futbolu çok iyi bilebilirsiniz, ama Nihan'ın Parsi'e kaçması, topun kafasına vurup tesadüfen gol olmasaı, nitekim Emos'un da attığı golde, golün taca çıkarken rakip oyuncunun ayağına girip gol olması, mizah ürünüdür. Unutmayalım.
Siz hele bana yedek oyuncu bildirin bakalım çok bilmişler:)))
"Ne mutlu Türk'üm diyene."
Mustafa Kemal Atatürk.

Cevapla
Disable