Sağ taraftaki online simgelerini nasıl aktif edebilirim ?

Phpbb bilgi alışverişi

Moderatör: kaptangula

l3oomerangg
Yeni Üye

Sağ taraftaki online simgelerini nasıl aktif edebilirim ?

Mesaj gönderen l3oomerangg »

Bir soru sormak istiyorum mümkünse.

Prosilver'da konu içerik görünümünde sağ taraftaki profil kısmında kullanıcıların online durumları bazı resim dosyaları ile gösteriliyor. Hem prosilverda, hem de Flat Style'da bu online resimleri hazır olarak var. Fakat YKP'de ben bunların gösterimini aktif edebileceğim bir yer göremedim. Benim forumda ne prosilver'da ne de flatstyle'da profil alanlarında kullanıcıların çevrimiçi durumu gözükmüyor. Bunun için mod mu kurmak gerekli ? Yoksa bir yerlerde bir ayarı mı var ?

Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Re: Sağ taraftaki online simgelerini nasıl aktif edebilirim ?

Mesaj gönderen Ati10 »

standart özellik bu. mod kurmak gerekmiyor. bir kullanıcı online olduğunu gizlemek isterse siteye giriş yaparken "bu oturumda çevrimiçi olduğumu gizle" kutucuğunu işaretleyebilir.
forumunuzda online simgesi görünmüyorsa, muhtemelen bu resim dosyaları theme/tr klasörü içine eksik atılmıştır. orada icon_user_online.png resminin olduğunu kontrol etmeni öneririm.

l3oomerangg
Yeni Üye

Ati10 yazdı:
13 Oca 2020, 23:28
standart özellik bu. mod kurmak gerekmiyor. bir kullanıcı online olduğunu gizlemek isterse siteye giriş yaparken "bu oturumda çevrimiçi olduğumu gizle" kutucuğunu işaretleyebilir.
forumunuzda online simgesi görünmüyorsa, muhtemelen bu resim dosyaları theme/tr klasörü içine eksik atılmıştır. orada icon_user_online.png resminin olduğunu kontrol etmeni öneririm.
İşte o standart özellik yok bende. Hem prosilver'da, hem flatstyle da yok. Resim dosyaları var stillerin altında ve yerinde duruyor. Fakat bu simgeler gözükmüyor. Acaba dedim bir ayarı mı var, YKP nin altını üstüne getirdim yok. Eklenti olarak baktım öyle birşeyde bulamadım, o yüzden buradan sordum zaten. Sitem localhosta'da kurulu, onda da bu resimleri gördüğümü hatırlamıyorum. Şimdi bir daha bakıcam...

Edit : Evet tekrar kontrol ettim localhost'ta da yok. İşin garip tarafı ben o simgeleri ilk sade kurduğum zamanlarda da görmemiştim. Yani hiç aktif olmadı o online simgeleri, gerçekten garip bir durum.

Edit (2) : Sorun benden kaynaklıymış. TR klasörü sadece Prosilver'da varmış. Flat Style'da EN klasörünü TR olarak da koypalayınca düzeldi. Prosilver'da görememe sorunumda sanırım benim iki forum nicki kullanmamdan dolayı ve Prosilver'da simgesinin sadece online iken aktif olmasından dolayı, ben online iken neden gözükmüyor diye baktığım, herhalde diğer nickimmiş. Basit birşey ama demek ki sormak gerekiyormuş düzeltmek için.

Teşekkürler :)

Kullanıcı avatarı
Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 »

rica ederim, bazen de geçici belleği temizlemeden yapılan değişiklikler görünmüyor.

l3oomerangg
Yeni Üye

İşin garip tarafı diğer konuda ilk günlerde bahsettiğim "Kimler Çevrimiçi" lerin gözükmemesi sorunu da düzeldi. Ne alaka çözemedim. Zira sıfır bir kullanıcı flat style kullanırken bu sorunu yaşamıyordu. Zaten o flatstyle klasörünün EN klasöründe de, 2 image dosyası ile stylesheet.css var sadece. "Kimler Çevrimiçi" sistemi ile aslına bakarsanız hiçbir bağlantıları yok.

Gerçekten garip.

Ayırca stil dosyaları içeriğinde yaptığım değişikliklerde hem forum önbelleğini temizlerim, hem de tarayıcıdan önbelleksiz yenileme yaparım. Orada sıkıntı yokta, diğer mevzunun böyle bir soruna nasıl yol açtığını halen merak ediyorum :)

Kullanıcı avatarı
Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 »

düzeldiyse, unut gitsin :D

Disable

“PhpBB Tartışma/Araştırma” sayfasına dön